carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-06-03

Kolejna udana akcja Klubu HDK „KROPELKA” - 15 300 ml krwi


Także w tym roku podczas DNI NIEPOŁOMIC udaną akcję honorowego oddawania krwi zorganizował na Zamku Królewskim w Niepołomicach Klub SHDK „KROPELKA”, którego prezesem jest Aleksander Mróz. W niedzielę 26 maja 2013 r. zebrano od 34 osób ponad 15 litrów krwi.

Tegoroczne XXII Dni Niepołomic stały się także okazją do uhonorowania zasłużonych dawców krwi z Gminy Niepołomice.  W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne długoletnie oddawanie krwi zostali wyróżnieni odznakami „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”:

1. Ks. Adam Szczepan Kurdas
2. Ewa Krzysica
3. Magdalena Kiełbania – Płatek
4. Jacek Płatek
5. Bogusław Kącki

Odznaczenia wręczyli wspólnie burmistrz Niepołomic Roman Ptak oraz Marek Ciastoń przewodniczącym Rady Miejskiej. Panie jak zwykle dodatkowo otrzymały do Burmistrza wiązanki kwiatów.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza