carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-06-25

Kolejna wieliczanka w Sejmie. We wtorek Urszula Rusecka złożyła ślubowanie


Obrady pierwszego dnia 95. posiedzenia Sejmu rozpoczęły się od ślubowania nowej posłanki Urszuli Ruseckiej, która objęła mandat po pośle Edwardzie Czesaku.

fot. Krzysztof Białoskórski

Urszula Rusecka, rodowita wieliczanka, która w latach 2010-2014 pełniła funkcję wiceburmistrza Wieliczki ds. społecznych, podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych dostała się do sejmiku województwa małopolskiego. Od tej pory w naszej gminie pełniła funkcję pełnomocnika burmistrza ds. oświaty. Obecnie zrezygnowała z mandatu w samorządzie województwa małopolskiego, a w wielickim magistracie jest na bezpłatnym urlopie. W Sejmie zajęła ona miejsce Edwarda Czesaka, który został europosłem po tym jak Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie.

Obecnie na Wiejskiej nasz region reprezentują aż trzy osoby: Jan Paweł Ziobro z Zakrzowca (Solidarna Polska), Elżbieta Achinger z Wieliczki (Platforma Obywatelska) i Urszula Rusecka (Prawo i Sprawiedliwość)

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022