hyundai


.


leroymerlin
Opublikowano: 2022-11-17

Kolejne potrącenie pieszej na pasach w Wieliczce. Kobieta zabrana do szpitala.Wczoraj informowaliśmy, że w Wieliczce na ulicy Sadowej około godziny 17:00, miało miejsce potrącenie pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych, tymczasem zaledwie 12 godzin później doszło do kolejnego tego typu poważnego zdarzenia w Wieliczce.


Jak poinformował nas rzecznik wielickiej policji, st. asp. Paweł Tomasik - dziś rano, około godziny 5:30 w Wieliczce na ulicy Krakowskiej została potrącona 44-letnia piesza. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 23-letnia kierująca samochodem marki Toyota, zjeżdżając z ronda Wieliczan w kierunku ulicy Krakowskiej, nie ustąpiła pierwszeństwa 44-letniej kobiecie która znajdowała się na przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń głowi i ręki. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowaną do szpitala. Jak wykazało badanie, kierująca Toyotą była trzeźwa.

Więcej o wczorajszym potrąceniu pieszej na ulicy Sadowej przeczytacie na naszej stronie w tym miejscu.


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022