carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-02-21

Kolejne zmiany – ruch wahadłowy na ul. Dembowskiego


Prace związane z budową kanalizacji w centrum Wieliczki, a konkretnie na ul. Powstania Warszawskiego zakończone – ruch znów odbywa się tam dwukierunkowo. Jednak długo płynną jazdą w tym rejonie się nie nacieszymy.

Budowa kanalizacji w Wieliczce / fot. WieliczkaCity.pl

Już wczoraj można było trafić na utrudnienia na ulicy Dembowskiego tuż przy skrzyżowaniu z ul. Daniłowicza. Wykonywane są tam przyłącza sieci kanalizacyjnej. Natomiast kawałek dalej, a konkretnie na łuku przy magistracie (skrzyżowaniu Dembowskiego – Mickiewicza) zostanie w najbliższą sobotę (22 lutego) wprowadzony ruch wahadłowy. Wahadło to będzie sterowane za pomocą świateł. Utrudnienia tym miejscu mają trwać około 4 tygodnie.


.......  Nie tylko samochody, ale również mieszkańcy poruszający się pieszo mają utrudnioną sytuację, zwłaszcza Ci, którzy korzystają, na co dzień z chodnika łączącego ul. Piłsudskiego ( na wysokości skrzyżowania z Grottgera) z ulicą Długosza i dalej Sienkiewicza. Chodnik został zamknięty, tam również trwają prace związane z budową kanalizacji. Prace miały się tam rozpocząć w ostatnim tygodniu lutego, ale jak widać zostały przyspieszone.  

Wieliczanin wynajął pokój młodemu mężczyźnie, a ten go okradł

 


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021