hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-02-28

Kolejny park do rewitalizacji. Co zmieni się w Parku Mickiewicza?W minionym 2020 roku mocno zdegradowany od wielu lat teren przeszedł spore zmiany, zakończyła się inwestycja prowadzona przez Gminę Wieliczka warta 6,6 mln zł w wyniku której wielicki Stok pod Baranem zmienił się nie do poznania.


W nowo powstałym parku powstały place zabaw, siłownie plenerowe, altany, bramy w postaci stalowych pergoli, boiska wielofunkcyjne, ławki solarne, stojaki na rowery, lampy hybrydowe, oświetlenie gruntowe, klomby, platforma widokowa, miejsce na ognisku i ścieżki spacerowe o łącznej długości 3 kilometrów. Miejsce to już teraz cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Wszystko wskazuje na to, że drugi sporych rozmiarów miejski park doczeka się odnowy. Gmina Wieliczka przygotowała bowiem projekt rewitalizacji Parku Mickiewicza, który został złożony do Krajowego Planu Odbudowy. Wartość tej inwestycji to 6 mln złotych, czyli podobnie jak parku na Stoku Pod Baranem. Projekt ten ma już pozwolenie na budowę.

Co się zmieni w Parku Mickiewicza? Zostaną przebudowane istniejące ścieżki oraz zmodernizowane ich odwodnienie. Powstanie ozdobny klomb z nowymi trawnikami. Powstanie ogród wodny – zmieni się istniejąca część parku z otoczeniem stawu i wyspą na wodzie (oczyszczenie stawu, wzmocnienie oraz wyprofilowanie brzegów i nasadzenie roślin. Park doczeka się również ozdobnego ogrodzenia i symbolicznych bram z roślinnością ozdobną. Miejsce to zyska również nowe oświetlenie, zarówno niskie, gruntowe jak i kierunkowe.   
likwidacja szkod komunikacyjnychRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka