.Opublikowano: 2020-11-26

Komendant wielickiej policji dołączył do akcji Paczka MikołajowaW naszym powiecie trwa akcja „Paczka Mikołajowa dla samotnych seniorów i rodziców”, zbierane są m.in. artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, ubrania, książki i inne rzeczy które mogą bardzo pomóc osobom potrzebującym w naszym regionie.


Dziś w komendzie wielickiej policji, Komendant Powiatowy Policji podinspektor Mirosław Strach dołączył do akcji „Paczka Mikołajowa”, przekazując organizatorkom Annie Kowal i Monice Jarmołowskiej mnóstwo różnego rodzajów artykułów, które z pewnością przydadzą osobom w trudnej sytuacji życiowej. Szef wielickiej policji przekazał m.in. środki czystości, słodycze, pościel, artykuły spożywcze oraz książki. Akcja trwa nadal.

To nie pierwszy raz kiedy policjanci z Wieliczki biorą udział w tego typu akcjach charytatywnych, które rzeczywiście mogą pomóc osobom potrzebującym. Przykładowo w grudniu ubiegłego roku, policjanci oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce udali się z prezentami do domu dziecka ,,Moja Rodzina’’ Zgromadzenia św. Michała Archanioła w Pawlikowicach. Akcja ta została zorganizowana z inicjatywy komendanta wielickiej policji podinsp. Mirosława Stracha. Piętnastu wychowanków tej placówki otrzymało słodycze, owoce, gry na konsole oraz vouchery do wykorzystania dla całej grupy w SKW Racing Park.


Komendant wielickiej policji dołączył do akcji Paczka Mikołajowa - zobacz zdjęcia   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek