.


leroymerlin

Opublikowano: 2021-01-23

KONCERT CHARYTATYWNY - już dziś! Oglądaj online.Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł zaprasza na tradycyjne Spotkanie Noworoczne, które w tym roku przybierze formę Koncertu Charytatywnego online na rzecz „Małych Bohaterów” - Stowarzyszenia Dzieci z Miopatią Mitochondrialną pod postacią zespołu Leigha.


Koncert odbędzie się 23 stycznia, godz. 18:00. - transmisja online na kanale YouTube Miasta i Gminy Wieliczka oraz na Facebooku: Miasto i Gmina Wieliczka.

Link do transmisji na YouTube:
https://youtu.be/OqJ03n91HBE

Stowarzyszenie „Mali Bohaterowie” gromadzi dzieci z nieuleczalną chorobą. Samotność, której doświadcza rodzic po diagnozie nieuleczalnej choroby swojego dziecka, jest ogromna. Łączy się z bezsilnością, lękiem… Pomocne stało się założenie Stowarzyszenia, dzięki któremu rodzice wspierają się wzajemnie poprzez codzienne rozmowy telefoniczne, grupę społecznościową, e-maile, spotkania – zwłaszcza te, które od kilkunastu lat odbywają się Wieliczce, a z powodu pandemii obecnie przybrały formę online.

Wieliczka staje się każdego roku na kilka dni Centrum Chorób ultrarzadkich. Na cykliczne zjazdy do solnego miasta przybywają lekarze profesorowie z Polski, a także z zagranicy, którzy podczas konferencji przybliżają zagadnienia związane z chorobą. Podczas tych kilku dni chore dzieci mogą przebywać razem, a ich rodzice wymieniać się doświadczeniami. Poprzedni rok w związku z pandemią był wyjątkowo trudny dla tych rodzin, dlatego chcemy im pomóc jeszcze bardziej, otworzyć serca na dobro...

Z myślą o wsparciu „Małych Bohaterów” podczas koncertu w Wieliczce wystąpią: Monika Węgiel, Alexander Martinez, Sebastian Marszałowicz, Jakub Oczkowski, Orkiestra „OBLIGATO” pod dyr. Jerzego Sebeńko, a spotkanie poprowadzi Jolanta Suder.

Pomocy można udzielić wpłacając pieniądze bezpośrednio na rachunek bankowy Stowarzyszenia „Mali Bohaterowie”, nr rachunku bankowego: 89 1240 1444 1111 0010 5136 7711
   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek