hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-01-23

KONCERT CHARYTATYWNY - już dziś! Oglądaj online.Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł zaprasza na tradycyjne Spotkanie Noworoczne, które w tym roku przybierze formę Koncertu Charytatywnego online na rzecz „Małych Bohaterów” - Stowarzyszenia Dzieci z Miopatią Mitochondrialną pod postacią zespołu Leigha.


Koncert odbędzie się 23 stycznia, godz. 18:00. - transmisja online na kanale YouTube Miasta i Gminy Wieliczka oraz na Facebooku: Miasto i Gmina Wieliczka.

Link do transmisji na YouTube:
https://youtu.be/OqJ03n91HBE

Stowarzyszenie „Mali Bohaterowie” gromadzi dzieci z nieuleczalną chorobą. Samotność, której doświadcza rodzic po diagnozie nieuleczalnej choroby swojego dziecka, jest ogromna. Łączy się z bezsilnością, lękiem… Pomocne stało się założenie Stowarzyszenia, dzięki któremu rodzice wspierają się wzajemnie poprzez codzienne rozmowy telefoniczne, grupę społecznościową, e-maile, spotkania – zwłaszcza te, które od kilkunastu lat odbywają się Wieliczce, a z powodu pandemii obecnie przybrały formę online.

Wieliczka staje się każdego roku na kilka dni Centrum Chorób ultrarzadkich. Na cykliczne zjazdy do solnego miasta przybywają lekarze profesorowie z Polski, a także z zagranicy, którzy podczas konferencji przybliżają zagadnienia związane z chorobą. Podczas tych kilku dni chore dzieci mogą przebywać razem, a ich rodzice wymieniać się doświadczeniami. Poprzedni rok w związku z pandemią był wyjątkowo trudny dla tych rodzin, dlatego chcemy im pomóc jeszcze bardziej, otworzyć serca na dobro...

Z myślą o wsparciu „Małych Bohaterów” podczas koncertu w Wieliczce wystąpią: Monika Węgiel, Alexander Martinez, Sebastian Marszałowicz, Jakub Oczkowski, Orkiestra „OBLIGATO” pod dyr. Jerzego Sebeńko, a spotkanie poprowadzi Jolanta Suder.

Pomocy można udzielić wpłacając pieniądze bezpośrednio na rachunek bankowy Stowarzyszenia „Mali Bohaterowie”, nr rachunku bankowego: 89 1240 1444 1111 0010 5136 7711
   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka