hyundai


.
Opublikowano: 2019-07-28

Koncert Corpo Musicale OlgiateSerdecznie zapraszamy na koncert Orkiestry Dętej (Corpo Musicale) Olgiate, który odbędzie się 8 sierpnia 2019 r. (czwartek) o godz. 18.00 na Rynku Górnym w Wieliczce.


Kilka słów o naszych artystach:

Włoska Orkiestra Dęta z Olgiate została założona w 1875 roku. Obecnie liczy sobie ponad 60 członków. Brała udział w przeglądach międzyregionalnych oraz międzynarodowych; koncertowała w takich miastach jak: Rzym, Mediolan, Wenecja, Aostie, Loreto, Bergamo, Macerata, Tolentino, Assisi, Viareggio, Atri i Pineto degli Abruzzi (TE), Licciana Nardi (Ms). Ponadto orkiestra na swoim koncie ma liczne występy zagraniczne: w Szwajcarii, we Francji, na Węgrzech, w Polsce, w Czechach, w Rumunii oraz w Stanach Zjednoczonych. W miesiącach letnich we współpracy z gminą Olgiate Comasco organizuje Międzynarodową Scenę Letnią „Młodzi Muzycy”.

Od 2004 roku Orkiestra Dęta z Olgiate jest kierowana przez Maestro Edoardo Piazzoli. W maju 2008 r. „Grupa Młodzieży” pod dyrekcją Maestro Edaordo Piazzoli, w skład której wchodzą uczniowie Scuola di Musica zdobyła I nagrodę Absolute w konkursie „Citta di Tradate per i giovani” (Miasto Tradate dla Młodzieży).

W koncercie udział wezmą również uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/


   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022