.


Opublikowano: 2019-07-10

Koncert Electric Shepherd i gościeCentrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zaprasza na koncert specjalny Electric Shepherd i goście czyli muzyczne czuwanie Elektrycznego Pastucha nad Piwnicznym Barankiem Jazzowym na wielickim rynku. Zespół Marka Stryszowskiego wystąpi w rodzinnej Wieliczce, na Rynku Górnym już 26 lipca 2019 r. o godz. 20.00.


Wydarzenie związane jest z uhonorowaniem Marka Stryszowskiego statuetką BARANKA JAZZOWEGO - nagrodą przyznawaną wybitnym artystom związanym z historią jazzu w Krakowie. Tym samym pochodzący z Wieliczki muzyk dołączył do grona takich jazzowych osobistości jak Tomasz Stańko, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Janusz Grzywacz, czy też Jarek Śmietana. Uroczyste wręczenie BARANKA będzie miało miejsce 27 lipca podczas finałowego koncertu Summer Jazz Festiwal na dziedzińcu Pałacu pod Baranami w Krakowie.

Zespół wystąpi w składzie:

Marek Stryszowski - saksofony, EWI, wokal, loops
Tadeusz Leśniak - instrumenty klawiszowe, akordeon
Krzysztof Ścierański - gitara basowa, gitara
Sławomir Berny - instrumenty perkusyjne, perkusja

gościnnie:

Ewelina Cassette - wokal
Aleksandra Dudziak – wokal


/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/

   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022