carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-09-18

Koncert negro spirituals dla Krakowa i WieliczkiNegro spirituals, utwory a capella wywodzące się z samych początków muzyki gospel zostaną “wzięte na warsztat” przez dwa chóry – Gospel Voice, działający od 2007 przy Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, oraz Mistral Gospel Choir, powstały w 2015 roku zespół, który od początku swojego istnienia ubogaca kulturalnie Kraków.


Projekt “Powrót do korzeni”to przybliżanie mieszkańcom Krakowa i Wieliczki korzeni muzyki gospel przez dwa otwarte dla publiczności koncerty w przestrzeni kościelnej. Będzie to prezentacja efektów wcześniejszych warsztatów, w trakcie których chórzyści będą szlifować swoje umiejętności i repertuar. Warsztaty wokalne poprowadzą doświadczeni muzycy pracujący na co dzień z chórami: Anna Madej (Gospel Voice) oraz Ela Ekiert (Mistral Gospel Choir).

Gospel Voice i Mistral skupiają wśród swoich członków zarówno studentów jak i osoby pracujące. Spotkania na próbach i koncertach są okazją rozwoju i integracji – w duchu korzeni gospel: muzyki dającej nadzieję, poczucie wspólnoty i radość. Oba chóry są jednocześnie organizatorami projektu.

Projekt jest współfinansowany z Projektu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Województwo Małopolskie i przy wsparciu Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce

2 października 2016 r., godzina 19.00 – koncert w Kościele św. Klemensa w Wieliczce

wstęp wolny

/Gospel Voice/   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022