hyundai


.mazda

Opublikowano: 2022-05-09

Koncert „POCZTÓWKA Z RUMUNII”świętowanie tegorocznego Tygodnia Bibliotek odbywającego się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu” rozpocznie koncertem pt.: „Pocztówka z Rumunii”, który odbędzie się 10 maja o godz. 18:00 w sali kinowej.


Będzie to wyjątkowy koncert w wykonaniu rumuńskich artystów George Negrea i Laurentiu Caliman. Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Serge Vaselendiuc, który wygłosi prelekcję na temat tradycji wyrobu ceramiki w miasteczku Horezu po południowej stronie Karpat. Koncertowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy "Ceramika z Horezu", którą będzie można podziwiać w dniach 10-20 maja w holu głównym Mediateki. Wstęp na wydarzenia jest wolny.   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021