.


Opublikowano: 2023-05-26

Koncert w kościele św. SebastianaBurmistrz Wieliczki Artur Kozioł oraz proboszcz parafii św. Sebastiana w Wieliczce ks. Mateusz Rys zapraszają na koncert "MUZYKA W POLICHROMIACH I SŁOWIE ZAMKNIĘTA"


Koncert ten odbędzie się w najbliższą niedzielę 28 maja o godzinie 17:00 w kościele św. Sebastiana w Wieliczce. Wystąpią: Katarzyna Oleś-Blacha - sopran, Anna Dębowska-Jaroszek - fortepian, Marta Mołodyńska-Wheeler - fortepian, Monika Korybalska - mezzosopran, Karol Ciszek - tenor, Agnieszka Draus - słowo.

Wiersze Kazimierza Przerwy-Tetmajera oraz Stanisława Wyspiańskiego wypowiedziane i wyśpiewane do muzyki F. Maklakiewicza, M.Karłowicza, S. Berezy, kompozycje F. Chopina, K. Szymanowskiego i L. Różyckiego w otoczeniu polichromii Włodzimierza Przerwy-Tetmajera.
   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022