hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2019-09-04

Konkurs dla małopolskich szkółNa sam początek nowego roku szkolnego Kopalnia Soli „Wieliczka”, wspólnie z Wojewodą Małopolskim, przygotowała konkurs zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! dla uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego. W tym roku organizowana jest druga jego edycja.


Konkurs odbywa się pod patronatem Piotra Ćwika, Wojewody Małopolskiego, Zbigniewa Zarębskiego, Prezesa Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. i Damiana Koniecznego, Prezesa Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna. Przedsięwzięciu partneruje Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty.

Uczniowie mają jeszcze trochę czasu na przygotowanie się (wybór utworu patriotycznego, jego własną aranżację, nagranie wykonania w szkolnej scenerii pod kierunkiem nauczycieli), a szkoły na wysłanie zgłoszenia do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dokumentację konkursową, a wraz z nią nagranie utworów muzycznych, należy dostarczyć do 4 października 2019 roku.

Konkurs adresowany jest do amatorów, zarówno solistów i solistek, a także do zespołów w 3 kategoriach: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe od 1 tys. do 3 tys. zł, wycieczki do kopalni, a także upominki rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Małopolskiego i Kopalnię Soli „Wieliczka”. Przewidziano także nagrodę specjalną – puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Ubiegłoroczna edycja konkursu zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! pokazała, jak wielu młodych ludzi chce pielęgnować i manifestować wartości patriotyczne. Ich świadectwo szacunku do historii i tradycji jest szczególne. W ten sposób bowiem włączają się oni w swoistą niepodległościową sztafetę pokoleń: dają wyraz miłości do Ojczyzny, którą najpewniej wynieśli z domu lub szkoły, chcąc zarazem tę miłość przekazać dalej. Jestem przekonany, że tegoroczna edycja nie tylko przyczyni się do odkrycia wielu młodych talentów, ale będzie też kontynuacją tej niezwykłej sztafety pokoleń! – mówi Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski.

Konkurs zwieńczy podziemna, uroczysta gala w komorze Warszawa w dniu 7 listopada, na której wystąpią wszyscy laureaci. Nieprzypadkowo przedsięwzięcie realizowane jest o tej porze roku, a finał odbywa się tuż przed rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. – Święty Jan Paweł II mówił, że patriotyzm to umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji. To miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu – cytuje Papieża Polaka Zbigniew Zarębski, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Patriotyzm jest w nas, można go wyrażać w rożnych formach np. śpiewając narodowe pieśni. Poprzez ten konkurs chcemy wzmacniać patriotyczne idee, pobudzać wyobraźnię młodych ludzi i pokazywać ich talenty, umacniać w nich przywiązanie do Ojczyzny, tradycji, obyczajów, kultury narodowej.

Ubiegłoroczna edycja konkursu cieszyła się dużą popularnością – wzięło w niej udział ponad 650 uczniów z 135 szkół z całego województwa. – Podczas finałowego koncertu w komorze Warszawa zaprezentowało się blisko 100 laureatów, z 15 szkół. Młodzi zdolni wyjechali z Wieliczki nie tylko z solą i cennymi nagrodami, ale także z mnóstwem wrażeń – dla wielu z nich wystąpienie pod ziemią przed dużą publicznością było ogromnym przeżyciem – mówi Tomasz Broniowski Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., który zasiada w Kapitule Konkursu. – Na etapie wyboru zwycięzców mieliśmy niemały problem, bo wiele aranżacji chwytało za serce. Ostatecznie Jury zdecydowało przyznać kilka równorzędnych nagród. W tym roku zwiększyliśmy liczbę kategorii i pulę nagród, liczymy, że zgłoszeń z całej Małopolski będzie jeszcze więcej.

Regulamin konkursu i dokumentacja konkursowa dostępne są na stronach:

www.malopolska.uw.gov.pl
www.kopalnia.pl
www.kuratorium.krakow.pl

   Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka