carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-02-13

Konsultacje społeczne w Wieliczce. Tworzą „mapę zagrożeń”


 Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce rozpoczynają cykl konsultacji społecznych dot. założeń "Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”

fot. KPP w Wieliczce

10 lutego odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne w zakresie wdrożenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce” Spotkanie odbyło się w auli Starostwa Powiatowego w Wieliczce. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, MGOPS Wieliczka oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji  w Wieliczce. Funkcjonariusze wyjaśnili złożenia projektowania map zagrożeń oraz przestawili informacje  o stanie bezpieczeństwa w powiecie.  

Naczelnik Wydziału Prewencji zwrócił uwagę na to, jak ważna przy tworzeniu map zagrożeń jest opinia społeczna, oraz współpraca w tym zakresie z instytucjami dbającymi  o bezpieczeństwo mieszkańców. Z założenia, „mapy zagrożeń” mają być narzędziami, które pozwolą zaktywizować różne podmioty w zakresie współpracy z Policją, po to, by zminimalizować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców. Zebrane podczas konsultacji informacje, pomogą w lepszej dyslokacji służb policyjnych.

Konsultacje społeczne w Wieliczce. Tworzą „mapę zagrożeń” - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021