.




Opublikowano: 2024-02-27

Kopalnia i Dog Rescue wspólnie pomagają wielickim kotom



Sobota 24 lutego upłynęła w Kopalni Soli „Wieliczka” pod hasłem „Dzień Kota”. W nadszybiu szybu Regis odbyła się zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych wielickich kotów, podopiecznych Stowarzyszenia Dog Rescue.


Z upominkami dla mruczków przyszli wieliczanie, turyści, pracownicy kopalni. Kto nie miał akurat nic dobrego na koci ząb, ani żadnej interesującej zabawki, wrzucał datek do fundacyjnej puszki. Za zakupy o minimalnej wartości 50 zł można było odebrać bilet na zwiedzanie Trasy Górniczej.

Wystarczyły zaledwie trzy godziny, by stoisko w nadszybiu szybu Regis dosłownie utonęło w pysznych i potrzebnych upominkach dla bezpańskich kotów. Darczyńcy wykazali się dużym zrozumieniem dla potrzeb zwierząt, które doświadczyły bezdomności, a wraz z nią głodu, zimna, chorób. Przynieśli produkty uważnie wybrane, wysokiej jakości, pełne mięsa, idealne dla kotów starających się mocno stanąć na czterech łapach. Wielickie mruczki bardzo dziękują!

Mnóstwo pracy miał w sobotę biało-rudy kocur Cwaniak, który przybył na akcję wraz z wolontariuszkami. Zachęcał do hojności. Urodziwy i dobrze wychowany był doskonałym ambasadorem akcji adopcyjnej. Na kochające i odpowiedzialne domy, prócz Cwaniaka, czeka jeszcze ponad 20 mruczących podopiecznych Stowarzyszenia Dog Rescue. Zapoznać się z ich pyszczkami można tu: https://www.dogrescue.pl/adoptuj

Celem „Dnia Kota z Kopalnią Soli „Wieliczka” i Stowarzyszeniem Dog Rescue” była zbiórka darów rzeczowych, a także akcja informacyjna. Wolontariusze przekonywali do programu sterylizacji, zachęcali do czipowania pupili, a także wyjaśniali, dlaczego adoptowane psy i koty to najwierniejsi przyjaciele człowieka.


Kopalnia i Dog Rescue wspólnie pomagają wielickim kotom - zobacz zdjęcia







35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022