hyundai


.


leroymerlin
Opublikowano: 2022-09-30

Kopalnia – niezwykły „poligon”Podziemia Wieliczki świetnie sprawdzają się nie tylko jako miejsce do zwiedzania, ale też do treningu. Ostatnio w zabytkowej kopalni swoje umiejętności doskonalili płetwonurkowie i żołnierze z Olsztyna i Tomaszowa Mazowieckiego.


W warsztatach zorganizowanych przez Grupę Specjalną Płetwonurków RP uczestniczyli m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Górnicze wyrobiska posłużyły do ćwiczeń alpinistycznych. Niezwykle cennym doświadczeniem okazało się również nurkowanie w słonym jeziorze. Jak przyznają uczestnicy warsztatów, była to wyjątkowa okazja, by spróbować sił w wodzie o znacznie większej wyporności niż słodka – aby zanurzyć się w pełnonasyconej solance, potrzeba więcej balastu.

Kopalnia Soli „Wieliczka” często użycza wnętrz służbom, które w unikatowych warunkach, wśród solnych skał, ćwiczą i gromadzą doświadczenie przydatne w realnych akcjach. Latem pod ziemią trenowali przewodnicy psów ratowniczych – GOPR-owcy i strażacy.


   


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022