hyundai


.


leroymerlin
Opublikowano: 2020-04-03

Kopalnia też pomagaW czasach epidemii przedsiębiorstwa i osoby prywatne mobilizują się do wsparcia szpitali i innych służb. W pomoc sektorowi ochrony zdrowia i potrzebującym jednostkom włączyła się też Kopalnia Soli „Wieliczka”.


Z jednej strony w sytuacji zamknięcia obiektu dla ruchu turystycznego kopalnia została z zapasami żywności, którą należało zagospodarować, a z drugiej pojawiły się zapytania ze strony zakładów opieki zdrowotnej czy kopalnia może je wesprzeć np. maseczkami ochronnymi.

Na początek zgłosiło się 25 pracowników do przygotowań i szycia maseczek. Kucharze byli chętni do przygotowywania obiadów, a kolejni pracownicy do ich rozwożenia. Ruszyła akcja: w trzy dni uszyto 930 maseczek, rozwieziono 200 obiadów. Działanie początkowo uruchomione z myślą o powiecie wielickim obejmuje coraz większy zasięg. Pierwsze dni akcji to dostarczenie maseczek i obiadów m.in. do szpitali i przychodni: w Krakowie, Myślenicach, Oświęcimiu, a także Policji Powiatowej w Wieliczce.

Szczególnym powodzeniem cieszą się maseczki ochronne, na które lista chętnych się wydłuża, wśród zainteresowanych są m.in. kolejne szpitale w Krakowie, Pogotowie Ratunkowe czy Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Maseczki wykonane są z trzech warstw certyfikowanej włókniny medycznej, sposób ich wykonania był konsultowany w środowisku lekarskim. Ambitne plany kopalni to 500 maseczek i 300 obiadów dziennie.

Jednostki z regionu zaangażowane w walkę z epidemią mogą zgłaszać zapotrzebowanie na adres e-mail kopalni: sekretariat@kopalnia.pl


Kopalnia też pomaga - zobacz zdjęcia   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022