hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2019-03-28

Kopalnia w raporcie CSRKopalnia Soli „Wieliczka” już trzeci raz z rzędu znalazła się w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Doceniono aż 6 jej działań wpisujących się w nurt CSR.


W raporcie CSR za rok 2018wśród praktyk wieloletnich wyróżniono akcję honorowego krwiodawstwa „Podaruj krew, podaruj życie”, bezpłatne badania spirometryczne – „Dni Spirometrii” oraz dwie akcje skierowane do przedszkolaków z Wieliczki i Krakowa: profilaktyczne „Zdrowie na 5+” i edukacyjny „Dzień Górnika”. Wśród najlepszych praktyk zadebiutował konkurs i koncert finałowy „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” oraz koncert w tężni solankowej „WieliczkART”.

Wielicka kopalnia to jedna z najstarszych firm w Polsce i od ponad 700 lat ważny element lokalnego pejzażu – podkreśla Zbigniew Zarębski, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. - Wpływa na swoje otoczenie jako pracodawca, zakład górniczy czy światowej sławy atrakcja turystyczna i troszczy się, by to oddziaływanie było odpowiedzialne, pozytywne, wzbogacające – komentuje Prezes Zarębski.

Kopalnia istotnie ma wiele do zaoferowania. - Ujęte w raporcie przedsięwzięcia dobrze ilustrują niezwykły potencjał kopalni, która z powodzeniem działa w różnych obszarach: od profilaktyki zdrowia po wydarzenia kulturalne – zauważa Tomasz Broniowski, Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Cieszę się, że doceniono m.in. organizowany wspólnie z Wojewodą Małopolskim konkurs pieśni patriotycznej „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”. Zachęciliśmy młodych artystów, by uwierzyli w siebie i w swój talent, którego dowiedli ponad wszelką wątpliwość podczas koncertu galowego w komorze Warszawa.

Raport przygotowało Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które już od 18 lat zajmuje się kompleksowo koncepcją CSR, a także inspiruje i wspiera przedsięwzięcia kluczowe dla polskiego CSR. W najnowszej edycji „Dobrych praktyk” umieszczono ponad 1500 firm. Przedsięwzięcia oceniono i wyróżniono w kilku kategoriach: zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy, środowisko, zagadnienia konsumenckie, ład organizacyjny, prawa człowieka oraz uczciwe praktyki operacyjne. Z roku na rok raport staje się coraz grubszy, co oznacza, że idea społecznej odpowiedzialności biznesu jest przez polskie firmy doceniana i wdrażana.


Kopalnia w raporcie CSR - zobacz zdjęcia   

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021