.
Opublikowano: 2024-02-07

Kopalnia z PerłąKopalnia Soli „Wieliczka” została uhonorowana Perłą Powiatu Wielickiego. Nagrodę odebrali podczas uroczystej gali 2 lutego Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak oraz Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Michał Roehlich. Perła to wyróżnienie przyznawane przez Starostę Wielickiego za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju i promocji powiatu wielickiego.


Perły co roku wędrują do osób, instytucji, przedsiębiorstw, organizacji, które wnoszą trwały wkład w rozwój społeczny, gospodarczy, kulturalny oraz sportowy całego powiatu. Wyróżnienie to jest również podziękowaniem za podejmowanie działań wspierających misję powiatu jako regionu stawiającego na rozwój turystyczny i gospodarczy w zgodzie z naturalnym środowiskiem, dzięki aktywnej, zintegrowanej społeczności, która czerpie z historycznego dziedzictwa oraz pielęgnuje tradycje.

Perła dla Kopalni Soli „Wieliczka” podkreśla znaczenie przedsiębiorstwa, które od przeszło 700 lat stanowi ważny element lokalnego pejzażu – zarówno ekonomiczny, jak i kulturowy. Kopalnia to jeden z najważniejszych pracodawców regionu, źródło górniczej tożsamości oraz turystyczna atrakcja przyciągająca do Wieliczki gości z całego świata.

Fot. M. Damska


Kopalnia z Perłą - zobacz zdjęcia35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022