hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2019-02-14

Kopalnia zaprasza przedszkola do udziału w akcji „Zdrowie na 5+”Co roku, wiosną i jesienią, do wielickich oraz krakowskich przedszkoli wyruszają fizjoterapeuci z Uzdrowiska Kopalnia Soli „Wieliczka”. Podczas zajęć uczą dzieci, jak dbać o zdrowie, a także zachęcają najmłodszych do aktywności fizycznej. Akcja jest bezpłatna i kierowana do przedszkoli z Wieliczki i powiatu wielickiego oraz z Krakowa. Placówki zainteresowane udziałem w najbliższej edycji projektu mogą zgłaszać się telefonicznie (tel. 12 278 73 70) lub mailowo (e-mail: 5+@kopalnia.pl) do 14 marca. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność rezerwacji.


W tym roku fizjoterapeuci odwiedzą przedszkolaki między 18 a 29 marca. W myśl zasady „ruch to zdrowie”, zaproszą dzieci nie tylko do zdobywania wiedzy, ale też do ćwiczeń m.in. relaksacyjnych i oddechowych. Najmłodsi dowiedzą się, jak prawidłowo oddychać i jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste powietrze. „Zdrowie na 5+” ma charakter profilaktyczny oraz edukacyjny. Wyrabia w 5-, 6-latkach dobre nawyki, promuje zdrowy styl życia, uczy poprzez zabawę. Zajęcia trwają ok. 45 minut i są bezpłatne.

Organizowaną od roku 2017 akcję doceniają dzieci i rodzice, doceniają również nauczyciele wychowania przedszkolnego. Do tej pory wzięło w niej udział ok. 200 placówek oraz ponad 6 tys. przedszkolaków. Projekt trafił do raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jako przykład skutecznych działań na rzecz prozdrowotnej edukacji. 


Kopalnia zaprasza przedszkola do udziału w akcji „Zdrowie na 5+” - zobacz zdjęcia   Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka