hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-03-26

Koronawirus. Punkt wymazowy przy Solnym Mieście przeżywa oblężenie – wydłużono godziny pracyOd listopada 2020 r. na parkingu Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnego „Solne Miasto” działa punkt wymazowy. Dokładnie 11 listopada rozpoczęto w Wieliczce pobieranie wymazów na obecność wirusa SARS-CoV2 wywołującego chorobę COVID-19.


Punkt ten, który został uruchomiony z inicjatywy Wieliczki i jest przez gminę finansowany, działa w trybie DRIVE THRU, czyli wymazy pobierane są gdy siedzimy w samochodzie, co nie oznacza, że osoby, które przybędą pieszo nie będą mogły skorzystać z badania. Badanie jest refundowane przez NFZ. Wymazy pobiera firma Liberandum Ratownictwo Medyczne, a badaniem zajmuje się laboratorium Krakowskiego Szpitala im. Jana Pawła II.

Przez tych kilka miesięcy punkt ten pracował w godzinach od 8:00 do 12:00 i przeważnie miejsce stało puste – testów wykonywano tam bardzo mało. Sytuacja zmieniła całkowicie w ostatnim czasie. Przy wielickim punkcie wymazowym tworzą się ogromne kolejki samochodów, zajmując parking przy Solnym Mieście. Czasami samochody blokują nawet ul. Kościuszki, ponieważ nie mają już jak skręcić na parking Solnego Miasta.

W związku z zaistniałą sytuacją zdecydowano o wydłużeniu godzin pracy punktu wymazowego przy Solnym Mieście. Od 28 marca punkt ten będzie czynny 7 dni w tygodniu w godzinach 7:30 – 13:30 oraz 15:30 – 18:30. Wyjątkowo w dniach 3,4,5 kwietnia punkt czynny będzie tylko w godzinach 7:30-13:30 (CZYLI BEZ GODZIN POPOŁUDNIOWYCH)   
likwidacja szkod komunikacyjnychRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka