.

Kosmetyk z głębi ziemiKojące właściwości solankowych kąpieli znane są od bardzo dawna. Pielęgnują i relaksują, regenerują, a do tego pomagają uporać się ze zmęczeniem oraz stresem. Do ich przygotowania doskonale nadaje się naturalna solanka czerpana z głębokości 255 m, z VII poziomu zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”.


Solanka z Wieliczki jest mineralną wodą leczniczą chlorkowo-sodową i jako taka legitymuje się świadectwem wydanym przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny. Woda ta zawiera 68998,0 mg/dm³ rozpuszczonych soli, głównie chlorku sodu i świetnie sprawdza się w roli kosmetyku do kąpieli oraz pielęgnacji ciała.

Przepis na idealną kąpiel to wanna z ciepłą wodą, ok. 500 ml wielickiej solanki oraz 15-20 minut, by zanurzyć się w pochodzących z głębi ziemi mikroelementach. Systematyczne kąpiele z dodatkiem solanki regenerują skórę, wygładzają ją i ujędrniają. Jony chlorkowo-sodowe pobudzają pracę autonomicznego układu nerwowego.

Wielicka solanka należy do kosmetyków, w których nie ma nawet śladu konserwantów, barwników czy sztucznych dodatków. Oto 100 procent natury zamkniętej w poręcznych litrowych butelkach. Kosmetyk można wygodnie i szybko kupić w sklepach firmowych na terenie kopalni, na Allegro oraz w e-sklepie na kopalnia.pl.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022