carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-15

Koszmar na Asnyka, Dembowskiego bez zmian, Górsko częściowo otwarta


Po kilku dniach sporych utrudnień w ruchu na Goliana i części Sienkiewicza w minioną sobotę położono tam asfalt i kierowcy, można powiedzieć mogą chociaż w pewnym stopniu odetchnąć. Jednak niekończąca się opowieść robót na Asnyka trwa nadal…

Skrzyżowanie Asnyka - Sienkiewicza / fot. WieliczkaCity.pl

W godzinach szczytu potrafią się na ulicy Asnyka tworzyć sporych rozmiarów korki, chociaż nie tylko w godzinach powrotów z pracy. Skrzyżowanie Asnyka z Sienkiewicza jest w takim stanie, że najlepiej jest zwolnić do 10-20 km/h żeby zbytnio samochodu nie narażać na różnego rodzaju uszkodzenia. Każdy musi zwolnić i zatory robią się same. Na ulicy przy w/w skrzyżowaniu nadal pracuje ciężki sprzęt. Wykopy (już któreś z kolei) znów zostały zasypane. Jeden pas zajęty, musi odbywać się ruch wahadłowy – na szczęście kierowany przez robotników, bo dopiero byłby cyrk. Pobocze w kierunku drogi na Gdów rozkopane, budowa chodnika jakby trochę zwolniła tempo, a cała ulica pokiereszowana przez wykopy sprzed kilku tygodni. Można dyskutować gdzie jest gorzej, na Asnyka czy Dembowskiego?


.......  Gdy jednak prace związane z budową kanalizacji na Asnyka się zakończą wcale nie będzie to oznaczało końca tej drogowej udręki, ma się tam przecież rozpocząć budowa dwóch rond. Także w tamtej części miasta kierowcy nie będą mieli łatwo jeszcze przez jakiś czas. Ulica Dembowskiego wciąż bez większych zmian. Tuż przy skrzyżowaniu z Daniłowicza kierowcy jadący w kierunku centrum muszą pokonać sporą przeszkodę zanim dostaną się przed sygnalizator sterujący ruchem wahadłowym. Korki jak były tak są i raczej nic się tu do końca miesiąca nie zmieni.  

Od 27 kwietnia zmiana rozkładu jazdy, a od grudnia nowe pociągi do Wieliczki

 

Została natomiast częściowo otwarta ulica Górsko. Już można nią wydostać się z rynku. Panowie odcinek od skrzyżowania z Kilińskiego do skrzyżowania Daniłowicza – Szpitalna – Kaśnieńska już załatali – kostka jest już w komplecie można jeździć, ale tylko w stronę Daniłowicza. Wjazdu od Daniłowicza w stronę Rynku Górnego nadal nie ma. Ponieważ prace związane z uzupełnianiem dziur po kostce przeniosły się tuż przed wjazd do Rynku i ta część ul Górsko jest zamknięta.

Utrudnienia mają również piesi na skrzyżowaniu Goliana – Legionów. Na rogu tych ulic znów trwają wykopy (już któryś raz…), piesi znów chodzą ulicą. Wszystko o czym tu pisaliśmy można zobaczyć na poniższych zdjęciach.


Koszmar na Asnyka, Dembowskiego bez zmian, Górsko częściowo otwarta - zobacz zdjęcia