hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-08-10

Kradł katalizatory w Wieliczce i BiskupicachPolicjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 28-latka, podejrzanego o kradzież dwóch katalizatorów oraz posiadanie środków odurzających.


Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce od kilku dni zajmowali się sprawą kradzieży katalizatorów, do których doszło w Wieliczce oraz na terenie gm. Biskupice. Intensywne czynności operacyjne pozwoliły policjantom na ustalenie pojazdu, którym porusza się złodziej. Wczoraj w godzinach porannych policjanci z patrolu na jednej z ulic w Wieliczce zauważyli typowanego seata. Jak się okazało w samochodzie spał 28-letni mieszkaniec gm. Biskupice, podejrzewany o kradzieże. Podczas kontroli mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę oraz narzędzia służące do wycinania katalizatorów. Dodatkowo ujawnili, że jego auto posiada dwie różne tablice rejestracyjne, które są przypisane do innych pojazdów, co stanowi wykroczenie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy Policji w Wieliczce, gdzie usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz kradzieży dwóch katalizatorów, za co odpowie w warunkach recydywy. Odpowie również za popełnione wykroczenie.
Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021