.
Opublikowano: 2021-08-10

Kradł katalizatory w Wieliczce i BiskupicachPolicjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 28-latka, podejrzanego o kradzież dwóch katalizatorów oraz posiadanie środków odurzających.


Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce od kilku dni zajmowali się sprawą kradzieży katalizatorów, do których doszło w Wieliczce oraz na terenie gm. Biskupice. Intensywne czynności operacyjne pozwoliły policjantom na ustalenie pojazdu, którym porusza się złodziej. Wczoraj w godzinach porannych policjanci z patrolu na jednej z ulic w Wieliczce zauważyli typowanego seata. Jak się okazało w samochodzie spał 28-letni mieszkaniec gm. Biskupice, podejrzewany o kradzieże. Podczas kontroli mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę oraz narzędzia służące do wycinania katalizatorów. Dodatkowo ujawnili, że jego auto posiada dwie różne tablice rejestracyjne, które są przypisane do innych pojazdów, co stanowi wykroczenie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy Policji w Wieliczce, gdzie usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz kradzieży dwóch katalizatorów, za co odpowie w warunkach recydywy. Odpowie również za popełnione wykroczenie.
Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
KPP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022