hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-10

Kradł katalizatory w Wieliczce i BiskupicachPolicjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 28-latka, podejrzanego o kradzież dwóch katalizatorów oraz posiadanie środków odurzających.


Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce od kilku dni zajmowali się sprawą kradzieży katalizatorów, do których doszło w Wieliczce oraz na terenie gm. Biskupice. Intensywne czynności operacyjne pozwoliły policjantom na ustalenie pojazdu, którym porusza się złodziej. Wczoraj w godzinach porannych policjanci z patrolu na jednej z ulic w Wieliczce zauważyli typowanego seata. Jak się okazało w samochodzie spał 28-letni mieszkaniec gm. Biskupice, podejrzewany o kradzieże. Podczas kontroli mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę oraz narzędzia służące do wycinania katalizatorów. Dodatkowo ujawnili, że jego auto posiada dwie różne tablice rejestracyjne, które są przypisane do innych pojazdów, co stanowi wykroczenie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy Policji w Wieliczce, gdzie usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz kradzieży dwóch katalizatorów, za co odpowie w warunkach recydywy. Odpowie również za popełnione wykroczenie.
Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
KPP Wieliczka   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza