.


leroy merlinOpublikowano: 2016-04-01

Kradzież samochodu sprzed Solnego Miasta i mężczyzna obezwładniony prądem przez SPAP


Wczoraj, tj. we czwartek 31 marca doszło w Wieliczce do kradzieży samochodu oraz interwencji Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji.

fot. nadesłane przez czytelnika

We czwartek, około godziny 20:00 z parkingu przed Solnym Miastem został skradziony samochód Audi A4. Straty zostały oszacowane na około 25 tysięcy złotych. Do kradzieży doszło gdy właściciel był na basenie.

Również wczoraj policja dostała wezwanie do awanturującego się mężczyzny. Mężczyzna ten nożami kuchennymi groził policjantom zmuszając ich do odjechania, następnie zamknął się w łazience. Na miejsce wezwano negocjatora oraz Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji. Agresywny mężczyzna został obezwładniony urządzeniem elektrycznym – taserem, a następnie zatrzymany. Prawdopodobnie trafi na obserwację psychiatryczna.

Natomiast we środę 30 marca, około godziny 19:30 jeden z mieszkańców zauważył na wielickich plantach radiowozy i policjantów. Dziękujemy za informację i zdjęcie (widoczne powyżej). Sytuacja wyglądała poważnie jednak na szczęście nie wydarzyło się tam jednak złego. Doszło do sprzeczki pomiędzy… nazwijmy to, lokalnymi amatorami taniego wina… :)

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek