.

Opublikowano: 2015-05-05

Kradzież w Biedronce i nielegalna krajalnia tytoniu


Nawet do 10 lat więzienia grozi zatrzymanym, którzy w ubiegły piątek tj. 24 kwietnia 2015 roku w sklepie Biedronka w Niepołomicach dokonali kradzieży artykułów kosmetycznych oraz artykułów cukierniczych.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

W piątek około godziny 9.40 w sklepie Biedronka w Niepołomicach dwóch mężczyzn dokonało kradzieży towaru na kwotę około 600 zł. Mężczyźni podczas opuszczania sklepu zostali zauważeni przez pracownika ochrony, który próbował ich zatrzymać. Wówczas jeden ze sprawców uderzył pięścią pracownika ochrony a następnie uciekł z częściąskradzionego towaru. Na złodziei przed sklepem czekał jeszcze jeden mężczyzna a w samochodzie osobowym na parkingu kobieta, która miała pomóc im w ucieczce. Kilka minut później funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali cztery osoby, trzech mężczyzn i jedną kobietę. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Krakowa. W wyniku podjętej interwencji oraz dalszych czynności w trakcie przeszukania samochodu oraz mieszkania jednego ze sprawców, funkcjonariusze ujawnili linię produkcyjną do wytwarzania nielegalnych papierosów. Zabezpieczono maszynę do rozdrabniania tytoniu, wagę elektroniczną oraz około 100 kilogramów gotowej krajanki tytoniowej. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej art. 281 kk. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zatrzymani odpowiedzą również za przestępstwo skarbowe.Zebrane materiały w sprawie zostaną przekazane do Izby Celnej. W przypadku wprowadzenia do obrotu takiej ilości nielegalnego tytoniu, Skarb Państwa straciłby blisko 40 tys. zł z tytułu uszczuplonego podatku akcyzowego.

MCh.

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek