.


Opublikowano: 2020-07-02

Kraków na weekendWeekend w Krakowie to świetny pomysł - gwarantuje, że nie będziecie się nudzić. Wiele atrakcji, piękne zabytki, urocze uliczki i świetne jedzenie sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i nikt nie będzie zawiedziony. Za każdym razem, kiedy tu przyjeżdżam odkrywam to miasto na nowo i jestem zachwycona. Bez względu na to jak lubicie spędzać czas jestem Kraków na weekend będzie doskonałym pomysłem.


Do Krakowa dotrzeć możecie samochodem, samolotem, pociągiem lub busami. Połączeń jest dużo, dlatego z pewnością nie będziecie mieć problemów z dotarciem na miejsce. Na miejscu możecie czas zaplanować sobie sami, a możecie skorzystać też z gotowych pakietów na wakacje w Krakowie. To świetna opcja dla tych, którzy chcą wypełnić cały pobyt ciekawymi atrakcjami i chcą, żeby ktoś te atrakcje im przygotował. Dodatkowo prywatny kierowca odbierze was z dworca, także nie musicie się martwić o transport po mieście.

Spacer po Rynku

Rynek Główny w Krakowie to chyba najpopularniejsze miejsce, a Kościół Mariacki nad nim górującym pojawia się na większości zdjęć z Krakowa dostępnych on-line. Nic dziwnego, że co roku przyjeżdża tu masa turystów, a w szczycie sezonu często ciężko o wolny stolik w jednym z restauracyjnym ogródków. Polecam jednak po krakowskim rynku pochodzić - wejść w boczne uliczki, popatrzeć na piękną architekturę i usiąść na kawę w jednej z kawiarni. W bocznych uliczkach często kawiarnie mają wystawione dwa lub trzy stoliczki na zewnątrz, więc możecie spokojnie usiąść i rozkoszować się pięknymi widokami i deserem lub kawą. Na samym Rynku koniecznie musicie wejść do Kościoła Mariackiego i posłuchać hejnału mariackiego. Koniecznie wybierzcie się również do Sukiennic i zobaczcie jak kiedyś wyglądało centrum handlowe ;). Później przez krakowskie planty możecie udać się na Wawel, a tam w zwiedzaniu macie już masę możliwości. O wszystkich wystawach czasowych i stałych, a także o godzinach otwarcia i biletach przeczytacie na stronie https://wawel.krakow.pl. Ze swojej strony polecam wejść na Dzwon Zygmunta, z którego rozciąga się piękna panorama Krakowa, a także prywatne apartamenty królewskie, które robią niesamowite wrażenie i sprawiają, że można się przenieść w czasie.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Nic dziwnego, że co roku odwiedza je masa turystów, z których część wraca do Krakowa tylko po to, żeby pojechać tam jeszcze raz. Podczas wizyty w Kopalni zobaczycie przepiękne podziemne korytarze, niesamowite żyrandole i jedyną w swoim rodzaju Podziemną Kaplicę św. Kingi. Do Kopalni możecie dotrzeć z Dworca Głównego w Krakowie, a bilety kupić w kasie na miejscu. W sezonie jednak są długie kolejki, więc polecam wybrać się na zorganizowaną wycieczkę z Krakowa do Kopalni soli w Wieliczce. Na miejsce dowiezie Was kierowca, a na miejscu nie będziecie musieli martwić się o bilety i stanie w kolejkach. W Kopalni spędzicie około 2,5 godziny, a po podziemiach oprowadzi Was wykwalifikowany przewodnik, więc na pewno wiele się dowiecie.

Życie nocne

 Po zmroku Kraków ma do zaoferowania tak samo dużo jak za dnia. Wieczorem możecie wybrać się na spacer po Kazimierzu i na Placu Nowym zjeść słynne zapiekanki z okrąglaka, a uwierzcie mi być w Krakowie i ich nie zjeść to jakby wcale tam nie pojechać. Polecam Wam również wybrać się wieczorem nad Wisłę. Możecie usiąść w świetnej miejscówce z widokiem na Wawel - FORUM Przestrzenie. W Forum zjecie, napijecie się i będziecie mogli napawać się pięknym widokiem na podświetlony Wawel. Świetnie spędzicie też czas jedząc kolację na Rynku i patrząc na miasto nocą, które żyje tak samo jak za dnia. Możecie odwiedzić też słynne Dolne Młyny. W miejscu byłych zakładów tytoniowych odnajdziecie kilkanaście barów i restauracji odpoczniecie na leżaczkach i spróbujecie świetnych autorskich drinków.


W sezonie letnim w Krakowie odbywa się też wiele ciekawych festiwali. Polecam Wam sprawdzić czy akurat na datę Waszego wyjazdu nie przypada któryś z nich. W czerwcu odbywają się między innymi Wianki, Festiwal Kultury Żydowskiej czy Krakowski Festiwal Filmowy.

artykuł sponsorowany   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022