hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-07-12

Krwiodawcy nie zawiedli. Ponad 50 litrów krwi zebrano w Kopalni Soli "Wieliczka"Ponad 50 litrów krwi od przeszło setki dawców - oto wynik letniej odsłony akcji "Podaruj krew, podaruj życie". 8 lipca przy Kopalni Soli "Wieliczka" można było nie tylko oddać krew, ale też skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich i fizjoterapeutycznych.


Wyjątkowa akcja

Zbiórka krwi odbyła się w kopalni już po raz 11. - Była wyjątkowa, krew bowiem można było oddawać w dwóch miejscach. Standardowo w nadszybiu szybu Regis, w centrum miasta - jest to lokalizacja doskonale mieszkańcom znana oraz przy tężni - wyjaśnia Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. - Mamy świadomość, że wakacje to czas, gdy jest ogromne zapotrzebowanie na krew - podkreśla Prezes.

Wiedzą o tym również krwiodawcy, którzy mimo letniego upału nie zawiedli. Już od rana ustawiali się w kolejce do Regisu oraz specjalnego autobusu zaparkowanego w sąsiedztwie tężni solankowej. Pomóc postanowiło 160 osób, krwią ostatecznie podzieliło się 117. Byli wśród nich zarówno wieloletni honorowi krwiodawcy, jak i ci, którzy postanowili podzielić się życiem po raz pierwszy. Pracownicy kopalni, wieliczanie, turyści, policjanci, kolejarze nie pozostali obojętni na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Dlaczego pomagają? Bo tak trzeba! Na każdego krwiodawcę czekał upominek od kopalni - bilet na zwiedzanie Trasy Turystycznej.

Pomoc i profilaktyka

- Akcję "Podaruj krew, podaruj życie" organizujemy dwa razy w roku - tłumaczy Adam Gawlik, Przewodniczący MK NSZZ "Solidarność" przy Kopalni Soli "Wieliczka". - W sumie, od roku 2016, zebraliśmy ponad 600 litrów krwi od przeszło 1200 osób.

Tegoroczną nowością była towarzysząca zbiórce akcja profilaktyczna - "Pomagam i się badam z Kopalnią Soli "Wieliczka". Przez cały dzień na dziedzińcu tężni wszyscy chętni mieli okazję porozmawiać z lekarzem specjalistą (dyżurowali pediatra i kardiolog), zasięgnąć porady fizjoterapeuty, zmierzyć sobie ciśnienie krwi oraz saturację. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach, grach i zabawach. Pod okiem doświadczonego rehabilitanta z Uzdrowiska Kopalnia Soli "Wieliczka" dzieci bawiły się doskonale, ucząc przy okazji, że ruch na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu.

Ramię w ramię

Akcja "Podaruj krew, podaruj życie" to wspólne przedsięwzięcie Kopalni Soli "Wieliczka", działającej przy kopalni "Solidarności" oraz RCKiK w Krakowie. W lipcową edycję włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce. Policjanci oddawali krew dla swojego kolegi Marcina. Kopalniana zbiórka krwi cieszy się nie tylko zainteresowaniem, ale też uznaniem - po raz kolejny znalazła się w dorocznym raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce" jako wzorcowa praktyka z zakresu CSR.


Krwiodawcy nie zawiedli. Ponad 50 litrów krwi zebrano w Kopalni Soli "Wieliczka" - zobacz zdjęcia   


likwidacja szkod komunikacyjnych

mrowkaRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka