carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-12-17

Kulturalne podsumowanie roku - relacja


Tradycyjnie w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia spotkaliśmy się w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce w gronie pracowników, instruktorów i przedstawicieli grup artystycznych działających pod naszym patronatem, aby dokonać podsumowania mijającego roku i przedstawić plany na najbliższe miesiące.

fot. CKiT/ A. Rogalska

Gośćmi specjalnymi spotkania byli Urszula Rusecka - obecnie pełnomocnik Burmistrza Wieliczki ds. oświaty oraz Rafał Ślęczka – wiceburmistrz Wieliczki. Pod egidą Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce działa aż 20 grup artystycznych. To blisko 500 osób, które na co dzień współtworzą kulturalny klimat miasta i stanowią wizytówkę naszego regionu na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wśród nich należy wymienić: Towarzystwo Śpiewacze LUTNIA, Chór im. Jana Pawła II w Strumianach, Chór CAMERATA, Chór GOSPEL VOICE, Dziewczęcy chór ZIARENKO Orkiestrę Dętą HEJNAŁ z Byszyc, Orkiestrę Dętą PODSTOLICE, Zespół Regionalny MIETNIOWIACY, Zespół Pieśni i Tańca RACIBORSKO, Zespół Pieśni i Tańca SUŁKOWIANIE, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny z Kokotowa, Grupę Śpiewaczą CHORĄGWIANKI, Grupę Twórczą W WOLNEJ CHWILI, Grupę Twórców ART KLUB, Zespół YANABANDA, Zespół PANCAKES, Grupę Teatralną ProjekT oraz Amatorski Teatr SZTOLNIA, Zespół Pieśni i Tańca POGÓRZE WIELICKIE i DREAM ATELIER, które dołączyły do nas w tym roku.

Wszystkim grupom artystycznym składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania za twórczą współpracę oraz niezwykłe zaangażowanie i pasję, którą zarażają lokalną społeczność. Specjalne podziękowania składamy również Kołu Gospodyń Wiejskich z Chorągwicy, które zadbało o świąteczną atmosferę i wspaniały poczęstunek dla wszystkich gości.

CKiT

Kulturalne podsumowanie roku - relacja - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021