carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-12-28

Kulturalne podsumowanie roku w CKiT


Jak co roku, w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, spotkaliśmy się w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce w gronie pracowników, instruktorów i przedstawicieli grup artystycznych, działających pod naszym patronatem, by wspólnie podsumować mijający rok i porozmawiać o planach na przyszłość.

Fot. CKiT/Agnieszka Rogalska

W spotkaniu udział wzięli również goście specjalni - Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Rafał Ślęczka oraz Kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji Magdalena Golonka. Tradycyjne, grudniowe podsumowanie roku kulturalnego w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce to jedna z nielicznych okazji do zebrania w jednym miejscu przedstawicieli wszystkich grup artystycznych (a jest ich aż 18!), którzy na co dzień realizują swoje pasje w chórach, orkiestrach, zespołach regionalnych i grupach twórczych. Łącznie to ponad 500 osób, które stanowią „kulturalną wizytówkę” naszego regionu i niejednokrotnie zapewniają artystyczną oprawę dla wielu ważnych wydarzeń w naszym mieście.

CKiT

Kulturalne podsumowanie roku w CKiT - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022