.
Opublikowano: 2018-08-29

KULTURALNY MARATON DLA WOJTKA15 września od godz. 10.30 zapraszamy na całodniowe wydarzenie charytatywne, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Wojtka Bieli z Pawlikowic.


Wojtek uległ poważnemu wypadkowi. Obecnie przebywa w ciężkim stanie w szpitalu, każdego dnia walcząc o sprawność i powrót do zdrowia. Potrzebuje wieloletniej rehabilitacji; jej miesięczny koszt wynosi nawet 25 tysięcy złotych. W tym dniu na Rynku Górnym w Wieliczce specjalnie dla Wojtka wystąpi wybitna solistka operowa KATARZYNA OLEŚ BLACHA wraz z przyjaciółmi. Na scenie zagrają również ROBERT KASPRZYCKI, ZESPÓŁ REGIONALNY MIETNIOWIACY, KAPELA MIETNIOWSKA, WERONIKA KOZŁOWSKA i HUBERT CHARKÓW, zespół CHARAKTER oraz KASIA SKIBA I JA.

Ponadto odbędą się pokazy, warsztaty, animacje i inne atrakcje dla dzieci, licytacje, dania obiadowe przygotowane przez Koła Gospodyń.

Dajmy szansę pokazać Wojtkowi sportowego ducha walki, pomóżmy jego bliskim w zapewnieniu mu jak najlepszej opieki!

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/
   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022