.
Opublikowano: 2023-01-24

Kung Fu Wieliczka. Walczył w nocy z drzwiami w centrum miasta. [zobacz nagranie]Jak informuje wielicka policja, blisko tydzień temu, a konkretnie w środę 18 stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce przyszedł 41-letni mieszkaniec naszej gminy na przesłuchanie. Policjanci rozpoznali, że mężczyzna ten jest poszukiwany za uszkodzenie drzwi w jednym ze sklepów w centrum Wieliczki, do zdarzenia doszło pod koniec listopada minionego roku.


41-letni mieszkaniec gminy Wieliczka był przesłuchiwany jako świadek w innej sprawie. Podczas przesłuchania, kryminalni z wielickiej komendy, mając zabezpieczone nagranie z uszkodzenia drzwi, zorientowali się, że to właśnie ten mężczyzna „zaatakował” wejście do jednego ze sklepów w centrum Wieliczki. Co więcej, 41-latek przyszedł do wielickiej komendy nawet ubrany tak samo jak na nagraniu z monitoringu. Jeszcze tego samego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Sprawca przyznał się do dokonania tego przestępstwa. Kodeks karny za popełnienie tego czynu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do uszkodzenia drzwi doszło 19 listopada w nocy. Policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym widać jak sprawca kopie w drzwi powodując dewastację. Wartość strat oszacowano na blisko tysiąc złotych. W tej sprawie toczyło się postępowanie. Policjanci cały czas poszukiwali sprawcy uszkodzenia mienia. Powyżej zamieszczamy film opublikowany przez wielicką policję.


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022