carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-04-05

Kurs dotyczący finansów dla seniorów! Ruszają zapisy!


W kwietniu w wielickiej bibliotece rusza nowy atrakcyjny bezpłatny program szkoleniowy, przeznaczony dla seniorów pt. "O finansach w bibliotece...". Seniorze! jeżeli chcesz z biblioteką odkrywać tajniki bankowości i ekonomii zapisz się na KURS!

Z nami dowiesz się jak założyć konto w banku, jak skutecznie oszczędzać i bezpiecznie korzystać z nowoczesnych usług elektronicznych.

W ramach projektu, podczas pięciodniowych warsztatów, uczestnicy dowiedzą się m. in. jak założyć konto bankowe, jak dokonywać przelewów i płacić rachunki przez Internet, jak bezpiecznie korzystać z kart i bankomatów, jak dokonywać bezpiecznych zakupów przez Internet, jak sprawdzić oprocentowanie kredytu czy lokaty, na co zwrócić uwagę ubezpieczając dom, samochód czy kupując polisę na życie. Seniorzy dowiedzą się o funkcjonowaniu instytucji finansowych, korzyściach płynących z planowania wydatków i tworzenia budżetów domowych. W zdobywaniu nowych informacji i umiejętności pomoże przeznaczony dla osób starszych, przygotowany i przetestowany w czasie pierwszej edycji projektu kurs e-learningowy.

Tematyka szkoleń: 
1. Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym?
2. Bank przez Internet
3. Lokaty, kredyty i karty jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową
4. Ubezpieczenia
5. Bank centralny i inne banki

Ważne terminy:
1. Zapisy: od 5 kwietnia do 24 kwietnia 2013 r
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisów można dokonywać osobiście w Dziale Literatury Pięknej, lub telefonicznie pod nr tel: 012 278-30-75 / 012 278-15-65;
lub e-mailowo: dzialliteraturypieknej@biblioteka.wieliczka.eu lub ppowazka@biblioteka.wieliczka.eu

2. Rozpoczęcie zajęć 25 kwietnia, godz. 11.30, sala na poddaszu wielickiej biblioteki. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu. Terminy kolejnych zajęć będą podawane na bieżąco.

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest podstawowa znajomość obsługi komputera: operowanie myszką, klawiaturą, poruszanie się po Internecie.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce jest jedną z 18 placówek z terenu województwa małopolskiego, które w drodze konkursu zostały włączone do udziału w 2 edycji projektu „?O finansach... w bibliotece”, organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i dofinansowanym ze środków Narodowego Banku Polskiego. Projekt służy zwiększeniu u osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów, korzystania z bankowości elektronicznej. W roku 2012 z oferty spotkań edukacyjnych w bibliotekach skorzystało ponad 1800 osób po 50 roku życia z pięciu województw.20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021