carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-10-29

Kusudama w Klubie Aktywnego Seniora


24 października w ramach spotkań Klubu Aktywnego Seniora w wielickiej bibliotece odbyły się kolejne warsztaty papiernicze. Tym razem Maria Guła - bibliotekarka ze Śledziejowic zaprezentowała kusudamęKlub Aktywnego Seniora / fot. PiMBP w Wieliczce

Kusudama to ozdobna kula stworzona metodą orgiami. Składa się ona z 12 modułów kwiatowych, które są ze sobą sklejone. Słowo kusudama jest połączeniem dwóch japońskich słów: kusuri – lekarstwo oraz tama – kula i pierwotnie służyła jako kula z ziołami zawieszana w pomieszczeniu. Obecnie stała się modną ozdobą jak i oryginalnym prezentem.

Na pierwszych warsztatach z kusudamy pani Marysia, pasjonatka robótek rękodzielniczych pokazała sposób składania kwiatków. Różnokolorowe karteczki biurowe składano w poprzek, wzdłuż, do środka ściśle według instrukcji, tworząc moduł listka. Po wykonaniu 5 takich elementów i sklejeniu powstawał kwiatek.


.......  Ponieważ to żmudna i precyzyjna praca, każdy z uczestników wykonał tylko kilka takich listków i skleił jeden lub dwa kwiatki, resztę ( potrzebnych jest 12 kwiatków) ma wykonać w domu i przynieść na następne spotkanie. Będą wtedy klejone w całość. O terminie następnego spotkania poinformujemy w najbliższym czasie.  a to spotkanie zapraszamy wszystkich: mamy z dziećmi, babcie z wnukami, panie z Kół Gospodyń oraz członków Klubu Aktywnego Seniora.

[Biblioteka w Wieliczce-MŚ]

Spacer po Katedrze św. Wita, Wacława i Wojciecha w Pradze

 

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021