.mediaexpert

Opublikowano: 2022-07-05

Łazany. 21-latek bez prawa jazdy, ale za to dwoma promilami uderzył w betonowy słup.W niedzielę, 3 lipca około godziny 6:00 w miejscowości Łazany doszło do zdarzenia drogowego w wyniku którego zniszczony został betonowy słup. Jak się okazało w słup uderzył samochodem pijany 21-latek.


Jak poinformował nas st. asp. Paweł Tomasik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem marki Opel zjechał z drogi i uderzył w betonowy słup. 21-letni kierowca to mieszkaniec gminy Biskupice, u którego badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu. Okazało się również, że w ogóle nie posiada on prawa jazdy.

Przybyli na miejsce strażacy z OSP Łazany m.in. zabezpieczyli drogę i usunęli z niej kabel telefoniczny z uszkodzonego słupa, który zagrażał innym uczestnikom ruchu. Na miejscu pracowali również strażacy z JRG Wieliczka.


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021