hyundai


.
Opublikowano: 2019-06-27

Letnie koncerty górniczej orkiestryReprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.


Mówiąc krótko, będzie czego posłuchać! Artyści przygotowali bogaty i różnorodny repertuar, w którym obok utworów marszowych znajdzie się również muzyka filmowa oraz rozrywkowa. Koncerty w Parku Kingi zaplanowano na 6, 13, 20 i 27 lipca oraz 3, 10, 17, 24 i 31 sierpnia.

Występy „pod chmurką” orkiestra praktykuje od XIX wieku. Muzycy salinarni grywali w wielickich parkach, a także na plantach, umilając czas wieliczanom, turystom i kuracjuszom. Plenerowe koncerty były dużą atrakcją, podkreślały górniczo-uzdrowiskowy charakter Wieliczki. W ostatnich latach orkiestra powróciła do dawnego zwyczaju i zaprasza na wakacyjne spotkania z muzyką - na świeżym powietrzu, koniecznie wśród zieleni.


Letnie koncerty górniczej orkiestry - zobacz zdjęcia   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022