.
Opublikowano: 2017-01-10

LITERACKIE WIDNOKRĘGI: Spotkanie autorskie z Anną Dziewit – MellerOd nowego roku w ramach cyklu LITERACKIE WIDNOKRĘGI będziemy częściej, bo co miesiąc gościć poczytnych autorów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych gości, i chcąc zachęcić stałych bywalców do aktywnego udziału, wprowadzamy „bilet wstępu”.


Jego osobliwość polega na tym, iż to właśnie Wy, nasi goście będziecie współtworzyć literackie spotkania poprzez przygotowanie pytania do autora. W styczniowej edycji LITERACKICH WIDNOKRĘGÓW udział weźmie Anna Dziewit – Meller - dziennikarka, reporterka, pisarka. Współautorka „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” i „Teorie trutnia i inne”. Autorka „Gaumardżos”, bestsellerowej powieści reporterskiej o Gruzji, którą stworzyła wspólnie ze swoim mężem Marcinem Mellerem. Debiutowała w 2012 r. powieścią „Disko” nominowaną do Literackiej Nagrody „Gryfia”. W 2016 r. ukazała się kolejna powieść autorki „Góra Tajget” – opowieść o ludzkiej krzywdzie jaka wydarzyła się podczas II wojny światowej podczas akcji T4, jaka została przeprowadzona w III Rzeszy w latach 1939-1944. Serdecznie zapraszamy!

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/
   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022