hyundai


.
Opublikowano: 2017-04-09

LITERACKIE WIDNOKRĘGI z Moniką SznajdermanPodczas kwietniowej odsłony cyklu LITERACKIE WIDNOKRĘGI będziemy gościć MONIKĘ SZNAJDERMAN, antropolog kultury, doktora nauk humanistycznych Polskiej Akademii Nauk.


Zarazem szefową i redaktorkę naczelną Wydawnictwa Czarne, które prowadzi wspólnie z mężem Andrzejem Stasiukiem - jednego z najważniejszych wydawnictw na polskim rynku, zajmującego się literaturą środkowoeuropejską. Autorka takich książek jak: „Zaraza. Mitologia dżumy, cholery i AIDS”, „Współczesna Biblia Pauperum. Szkice o wideo i kulturze popularnej” oraz „Błazen. Maski i metafory”; jest laureatką nagrody im. Zbigniewa Hołdy. Jej najnowsza książka to „Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna”, jak sama autorka mówi: „Wbrew tytułowi to nie jest książka historyczna. To książka o pamięci. A właściwie o dwóch pamięciach, które się w żadnym miejscu nie spotykają”. Na spotkanie z jedną z najciekawszych postaci świata polskiej literatury zapraszamy 27 kwietnia o godz. 18:00 do Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/
   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022