.


Opublikowano: 2017-03-10

LITERACKIE WIDNOKRĘGI ze Szczepanem TwardochemJeden z najpoczytniejszych autorów młodego pokolenia polskich pisarzy – Szczepan Twardoch – będzie gościem marcowej odsłony cyklu LITERACKIE WIDNOKRĘGI. Autor bestsellerowego „Dracha”, „Morfiny”, „Wiecznego Grunwaldu” czy „Króla” – najnowszej powieści.


Jego teksty ukazały się w najważniejszych polskich czasopismach: „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” i wielu innych. Ceniony nie tylko w Polsce. Jego książki otrzymały liczne wyróżnienia i nominacje do najbardziej prestiżowych nagród literackich w kraju, ale też i zagranicą: jest laureatem Nagrody im. Kościelskich, niemieckiej nagrody literackiej Brücke Berlin, nagrody czytelników Nike oraz Paszportu „Polityki”. Zapraszamy na spotkanie, które poprowadzi Jarosław Czechowicz 30 marca o godzinie 18:00 do Centrum Kultury i Turystyki. Przypominamy również, że obowiązuje „bilet wstępu”, którym jest przygotowane do pisarza pytanie. Zapraszamy.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/
   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022