.


Opublikowano: 2020-01-27

Łyk czystego powietrzaUzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niedziele bez smogu. 16 lutego oraz 1 i 15 marca będzie można skorzystać z 4-godzinnego programu profilaktycznego, który łączy aktywne spędzanie czasu z naprawdę czystym i zdrowym powietrzem. Szczegóły pobytu oraz cennik można znaleźć na stronie www.uzdrowisko.kopalnia.pl, można również zadzwonić: 12 278 75 15, 12 278 75 04 lub napisać: zdrowie@kopalnia.pl.


Ustrzec się przed smogiem nie jest łatwo – bo niby jak? Nie da się profilaktycznie nie oddychać, a dni z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem nie zawsze wypadają akurat wtedy, gdy możemy zostać w domu. Naukowcy biją na alarm: do naszych płuc trafia trucizna (m.in. pyły zawieszone, benzo(a)piren, dwutlenek azotu, dwutlenek siarki, tlenek węgla)! W Krakowie brudne powietrze można już zobaczyć gołym okiem. W Wieliczce niestety nie jest lepiej, czasem nawet bywa gorzej.

Wytchnienie daje kopalnia. W głębi ziemi można oddychać bez trudu i bez obaw - nasycone solą powietrze nie dość, że jest czyste, to jeszcze stymuluje nasze drogi oddechowe do samooczyszczania i działa przeciwzapalnie. W uzdrowisku znajdującym się 135 m pod ziemią oddychanie pełną piersią warto połączyć z aktywnością fizyczną. W programie „Niedzielnego wypoczynku” (odpowiedni dla dzieci od 4. roku życia) są zajęcia rekreacyjne pod okiem fizjoterapeuty oraz ćwiczenia indywidualne. Chwilę relaksu zapewni dobroczynna inhalacja przy podziemnej tężni solankowej.


Łyk czystego powietrza - zobacz zdjęcia   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022