.Opublikowano: 2020-06-21

Łysokanie. Poważny wypadek, lądował śmigłowiec LPR.W sobotę 20 czerwca około godziny 9:00 doszło w miejscowości Łysokanie (gmina Kłaj) do poważnego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.


Jak poinformował nas asp. Paweł Tomasik z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, do zdarzenia doszło na drodze krajowej 94 w miejscowości Łysokanie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Hyundai jadąc od Bochni w kierunku Krakowa wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki Audi, który jechał w kierunku Bochni. W wyniku zderzenia ciężkich obrażeń doznała pasażerka Hyundai-a, która została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcy obu pojazdów zostali przewiezieni do szpitala przez ZRM. Jedna z poszkodowanych osób została uwięziona w pojeździe, strażacy pracujący na miejscu aby ją wydobyć musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Łysokanie. Poważny wypadek, lądował śmigłowiec LPR. - zobacz zdjęcia   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek