.
Opublikowano: 2020-06-21

Łysokanie. Poważny wypadek, lądował śmigłowiec LPR.W sobotę 20 czerwca około godziny 9:00 doszło w miejscowości Łysokanie (gmina Kłaj) do poważnego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.


Jak poinformował nas asp. Paweł Tomasik z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, do zdarzenia doszło na drodze krajowej 94 w miejscowości Łysokanie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Hyundai jadąc od Bochni w kierunku Krakowa wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki Audi, który jechał w kierunku Bochni. W wyniku zderzenia ciężkich obrażeń doznała pasażerka Hyundai-a, która została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcy obu pojazdów zostali przewiezieni do szpitala przez ZRM. Jedna z poszkodowanych osób została uwięziona w pojeździe, strażacy pracujący na miejscu aby ją wydobyć musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Łysokanie. Poważny wypadek, lądował śmigłowiec LPR. - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022