.Opublikowano: 2020-06-21

Łysokanie. Poważny wypadek, lądował śmigłowiec LPR.W sobotę 20 czerwca około godziny 9:00 doszło w miejscowości Łysokanie (gmina Kłaj) do poważnego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.


Jak poinformował nas asp. Paweł Tomasik z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, do zdarzenia doszło na drodze krajowej 94 w miejscowości Łysokanie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Hyundai jadąc od Bochni w kierunku Krakowa wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki Audi, który jechał w kierunku Bochni. W wyniku zderzenia ciężkich obrażeń doznała pasażerka Hyundai-a, która została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcy obu pojazdów zostali przewiezieni do szpitala przez ZRM. Jedna z poszkodowanych osób została uwięziona w pojeździe, strażacy pracujący na miejscu aby ją wydobyć musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Łysokanie. Poważny wypadek, lądował śmigłowiec LPR. - zobacz zdjęcia   20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021