carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2012-10-10

“Mała Italia” - “LittlEATaly” w Wieliczce


W dniach 12-14 października 2012 r. w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym “Solne Miasto” w Wieliczce odbędą się polsko-włoskie targi wystawiennicze połączone z konferencjami tematycznymi i sportowymi wydarzeniami, a wszystko to pod nazwą “Mała Italia” - “LittlEATaly”. Uroczysta inauguracja odbędzie się w piątek (12 października br.) o godz. 10.00 w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym “Solne Miasto”.

Celem tego wydarzenia jest zaprezentowanie oferty oraz nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi i włoskimi przedsiębiorcami, działającymi w szczególności w branży gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej i sportowej. “LittlEATaly” to również centrum gromadzenia miłośników włoskiego stylu oferujące warsztaty, szkolenia, prezentacje oraz degustacje włoskich smaków w punkcie gastronomicznym. Dla zainteresowanych będzie możliwość zakupienia świeżych włoskich produktów bezpośrednio od producentów. Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniach związanych z ”Małą Italią” w Wieliczce. Przedsięwzięcie to po raz pierwszy odbywa się w naszym mieście, ale w założeniu ma to być impreza cykliczna. Idee i pomysły, które wypracujemy w trakcie tegorocznych spotkań, mogą zaowocować wspólnymi, polsko-włoskimi projektami, które realizowane będą w kolejnych latach.

Całość wydarzeń związanych z Małą Italią składa się z III części:

12-14 października 2012r., Wieliczka

I część – patio CER “Solne Miasto” - prezentacja włoskich smaków oraz włoskich przedsiębiorstw;

II część – sale edukacyjne CER “Solne Miasto” - konferencje, wykłady, prezentacje miast i regionów (12-14 października od 10.00 – 17.00)

III część – hala sportowa CER “Solne Miasto” - zajęcia sportowe:

12-14 października – bezpłatne zajęcia na ściance wspinaczkowej z instruktorami Centrum Wspinaczkowego FORTECA w Krakowie
12-14 października – bezpłatne zajęcia z Jorkyball prowadzone przez Klub Karam-Ball z Krakowa. 

Jorkyball to bardzo dynamiczna i intensywna gra zespołowa bazująca na piłce nożnej i squashu. Jest to najbardziej znana i rozpowrzechniona na świecie forma gry w piłkę nożną 2 na 2. Pomysłodawca, Francuz Gilles Paniez, pierwszy mecz rozegrał we własnym garażu w 1987 r., a już w 1990 r. nowa dyscyplina została zaprezentowana podczas mistrzostw świata w piłce nożnej we Włoszech. Obecnie działa około 60 klubów Jorkyball, najwięcej we Francji, Włoszech i Hiszpanii, ale kluby otwierają się też w takich krajach jak Meksyk, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Izrael. W Europie środkowej zalążki Jorkyball znajdziemy na Węgrzech i w Polsce. Pierwsze Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie zostały zorganizowane w 2010 roku we francuskim Bordeaux. Nadrzędnym celem FIJA (Światowej Federacji Jorkyball) jest zainteresowanie tą dyscypliną Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

13-14 października (sobota-niedziela), 11.00-15.00 – Turniej piłkarski dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 7-8 oraz 9-10 prowadzony przez Juventus Soccer School; podczas turnieju odbędą się pokazy Juventus Soccer School oraz konkursy z nagrodami.

W piątek ok. godziny 13.00 rozegrane zostaną także mecze drużyn: Juventus Soccer School / dziennikarze/ samorządowcy/ goście z Italii - ZAPRASZAMY!
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza