hyundai


.
Opublikowano: 2022-08-31

Masaże wychodzą na zdrowieLudzki organizm to całość. – Ból kolana czy kręgosłupa… Tymczasem źródło dolegliwości nierzadko tkwi w zupełnie innym miejscu–zauważa Magdalena Gancarzewicz-Bilska, fizjoterapeutka z Uzdrowiska Kopalnia Soli „Wieliczka”, w zawodzie od 15 lat. Holistyczne podejście do pacjenta to standard – na pewno w kopalnianym Uzdrowisku, które uzdrawia i ciało, i ducha.


Współczesna fizjoterapia opiera się nie tylko na zdobyczach medycyny, ale też na zrozumieniu ludzkiej natury. Stara to prawda, że żadna terapia nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, jeśli pacjent nie wierzy w jej skuteczność. Połowa sukcesu to właściwe optymistyczne nastawieniem. - Każdy pacjent przynosi ze sobą inną historię – stwierdza Magdalena Gancarzewicz-Bilska. – Nie ograniczamy się w swojej pracy do instrukcji, jak prawidłowo wykonać ćwiczenie, ale rozmawiamy z ludźmi. Pacjenci mówią tyle, ile chcą, a w ich słowach nierzadko kryją się ważne dla nas wskazówki. Stres, zmartwienia, albo wręcz przeciwnie – radość, sukcesy, wszystko przekłada się na kondycję organizmu. Zestresowane ciało będzie opornie poddawać się rehabilitacji, z kolei wewnętrzny spokój pozwala skupić się na ćwiczeniach i wyciągnąć z nich jak najwięcej zdrowotnych korzyści.

Niezwykle pożytecznym zabiegiem fizjoterapeutycznym są masaże. Działają leczniczo i relaksująco, wspierają odchudzanie. Korzysta z nich m.in. ortopedia czy neurologia. Masażysta przy pomocy rozcierania, oklepywania, ugniatania rozluźnia mięśnie pacjenta. W efekcie do tkanek napływa więcej krwi, która je dotlenia i odżywia.Równie dobroczynny jest masaż relaksacyjny. Jego zadanie to usunięcie napięcia mięśniowo-nerwowego, a także wyciszenie negatywnych emocji, odprężenie nie tylko ciała, ale też ducha. Stres leży u podstawy wielu dolegliwości bólowych, stąd masaż relaksacyjny może okazać się mocną i skuteczną odpowiedzią na bóle głowy czy pleców. Moc profesjonalnych masaży doceniają sportowcy. Odpowiednio wykonane zabiegi usuwają skurcze, uelastyczniają stawy, odżywiają i dotleniają mięśnie, a tym samym chronią przed kontuzjami.

Na masaże lecznicze, relaksacyjne oraz sportowe zaprasza Pracownia Fizjoterapii, która mieści się budynku „Młyn Solny”. Szczegółowe informacje, cennik, kontakt można znaleźć na www.kopalnia.pl


   


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022