carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-10-06

Medal „Bogaci Miłosierdziem” dla Wieliczki


Caritas Archidiecezji Krakowskiej postanowiła uhonorować medalem „Bogaci Miłosierdziem” Miasto i Gminę Wieliczka za długoletnią współpracę na rzecz chorych, starszych, niepełnosprawnych i ubogich, a zwłaszcza za budowę domu dla osób starszych w Brzegach, jako materialnego znaku miłosierdzia, który pozostanie po Światowych Dniach Młodzieży 2016.


Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka odebrał dyplom oraz medal „Bogaci Miłosierdziem” z rąk Biskupa Jana Zająca oraz Dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdana Korduli podczas koncertu jubileuszowego z okazji 25-lecia reaktywacji Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Koncert, na którym swoje największe przeboje zaśpiewał zespół Golec uOrkiestra, odbył się w niedzielę 4 października 2015 r. o godz. 18.00 w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Podczas spotkania odznaczeni zostali również zasłużeni wolontariusze i pracownicy Caritas. Z naszej gminy wyróżnienie otrzymała Pani Barbara Panuś działająca przy parafii św. Klemensa w Wieliczce. Serdecznie gratulujemy!

Medal „Bogaci Miłosierdziem” dla Wieliczki - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022