carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-12-08

Miss z całego świata zwiedziły Małopolskę - Wieliczkę również


W piątek w Krynicy Zdrój odbył się finał Miss Supranational 2014. O tytuł Miss Supranational 2014 walczyło 70 kobiet z całego świata. Wygrała 22-letnia Asha Bhat z Indii.

fot. Milton Mieloch / Tomasz Mosionek / Dorota Tyszka

Przed finałową galą ponad 70. finalistek konkursu „Miss Supranational 2014” zwiedziło kultowe miejsca  w Małopolsce. Zapoznały się z eksponatami i historią Muzeum Lotnictwa, spacerowały po krakowskim rynku oraz odwiedziły Kopalnię Soli w Wieliczce.

Na pamiątkę wycieczki po Małopolsce finalistki otrzymały regionalny symbol - czerwone korale, które z dumą zabiorą do swoich domów. Korale okazały się także wdzięczną biżuterią, w której zdjęcia wręcz w ekspresowym tempie trafiały na FanPage Miss. Korale zostały przekazane jako symbol promocyjnej kampanii turystycznej „Zwracamy uwagę na Małopolskę”. Województwo Małopolskie jest Partnerem projektów: „Miss Supranational 2014” oraz „25- lecie Miss Polski”.

Miss z całego świata zwiedziły Małopolskę - Wieliczkę również - zobacz zdjęcia35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022