carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-12-01

Młodzi, zdolni dziennikarze piszą do „Tablet-ki”!


Pierwszy numer „Tablet-ki” – multimedialnego czasopisma młodzieży z Wieliczki i okolic został właśnie opublikowany! Zapraszamy do lektury! 
Po ponad miesiącu przygotowań, spotkań w bibliotece i prac internetowych - nareszcie  "Tablet - ka!" ujrzała światło dzienne. Nie da się wziąć jej do ręki, ale rozbłyskując na ekranach Waszych tabletów, komputerów może być lekarstwem na nudę, wskazówką, źródłem lokalnych informacji.

Od października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce odbywały się warsztaty, na których, pod przewodnictwem pani Magdaleny Siemion - przedstawicielki Fundacji Nowe Media poznawaliśmy tajniki pracy dziennikarzy. Owocem naszej pracy jest pierwszy numer "Tablet - ki" […]. Zajęcia były bardzo ciekawe i co najważniejsze dużo nas nauczyły. Dzięki nim mamy szansę zacząć prawdziwą pracę dziennikarza i stworzyć redakcję, którą mamy zamiar kontynuować – pisze Angelika – dziennikarz tematyczny „Tablet-ki”.


.......  Wielicka biblioteka jako jedna z 20 bibliotek w Polsce została zakwalifikowana do nowej edycji Młodzieżowej Akcji Multimedialnej (MAM). W październiku i listopadzie podczas spotkań z animatorką Fundacji zgłębialiśmy nie tylko tajniki sztuki dziennikarskiej, ale także otrzymaliśmy dostęp do platformy multimedialnej, gdzie założyliśmy czasopismo i uczyliśmy się niełatwego „łamania” tekstu i składu całego pisma.  

„Tablet-ka” - wielickie czasopismo młodzieżowe poszukuje współpracowników!

 

Ciężka praca dała efekty… Życzymy przyjemnej lektury! Pierwszy numer Tabletki można znaleźć pod adresem:

http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/tabletka/13/11/1/

Jeżeli masz pasje? Lubisz bawić się słowami - tworzyć własne teksty, komiksy, grafiki, filmy, fotografie? Chcesz znaleźć się w sercu lokalnych wydarzeń, a przy okazji informować o nich innych? Szukamy właśnie CIEBIE!

Chcesz do nas dołączyć skontaktuj się z redakcją: tablet_ka_redakcja@gazeta.pl

[Biblioteka w Wieliczce -KP]20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021