carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-11

Młodzieżowa Akcja Multimedialna - stwórz czasopismo internetowe


W wielickiej bibliotece od października startuje Młodzieżowa Akcja Multimedialna! Zapraszamy na cykl warsztatów z animatorem Fundacji Nowe Media, podczas których powstanie pierwszy numer internetowego czasopisma tworzonego przez młodzież i dla młodzieży!Rozwój nowych technologii sprawił, że wielu z nas w poszukiwaniu informacji o tym, co nas interesuje zwraca się w stronę Internetu. W sieci publikować, tworzyć i pisać może każdy i istnieje szereg narzędzi i platform, które są w tym pomocne. Czasopisma internetowe cieszą się coraz większą popularnością, a tworzą je nie tylko dorośli, ale i młodzi ludzie z pasją. Praca w młodzieżowej redakcji, wśród osób nastawionych na wspólny cel jest szansą na rozwój zdolności i zainteresowań niezależnie od tego czy są one związane z dziennikarstwem i słowem pisanym, czy może bardziej z multimediami – fotografią cyfrową, filmami, grafiką. 


.......  Masz pasje? Lubisz bawić się słowami - tworzyć własne teksty, komiksy, grafiki, filmy, fotografie? Chcesz znaleźć się w sercu lokalnych wydarzeń, a przy okazji informować o nich innych? Chcesz robić to, w czym jesteś naprawdę dobry i zarażać innych? Szukamy właśnie CIEBIE! Wielicka biblioteka jako jedna z 20 bibliotek w Polsce została zakwalifikowana do nowej edycji Młodzieżowej Akcji Multimedialnej (MAM).
 

KARAOKE z COOLturalnym wolontariatem

 

W październiku podczas 3 spotkań z animatorką Fundacji otrzymamy dostęp do platformy i wspólnie stworzymy pierwszy numer wyjątkowego czasopisma redagowanego przez Was dla Waszych rówieśników!

Nie czekaj DOŁĄCZ DO REDAKCJI!
/liczba miejsc ograniczona/

Pytania i zapisy: dzialdzieciecy@biblioteka.wieliczka.eu, tel. 12 278-30-75 lub w Dziale dla Dzieci i Młodzieży

Koordynator projektu Katarzyna Piątek

Przykłady innych czasopism? Polecamy magazyn młodzieżowy Outro!
http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/outro/13/9/137/


Młodzieżowa Akcja Multimedialna - stwórz czasopismo internetowe - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022