carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-11

Moje Maroko - wystawa fotograficzna


Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zaprasza na wystawę fotograficzną „Moje Maroko” autorstwa studentów Uniwersytetu JagiellońskiegoWystawa „Moje Maroko” składa się ze zdjęć wykonanych przez studentów UJ podczas wypraw naukowych do Maroka, w dwóch kolejnych latach 2011 i 2012 roku. Wyprawy odbyły się w ramach projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie CTA- Closer To Asia "Islam od Zachodu do Wschodu”. W czasie wypraw studenci przemierzyli Maroko wzdłuż i wszerz. Na trasie wędrówki były takie miejsca jak Fez, Volubilis, Chefchaouen, Tanger, Ceuta (Hiszpania) Asillah, Rabat, Casablanca, Marakesz, Essaouira.


.......  Studenci spędzili noc na pustyni oraz dzień na górskiej wyprawie. Każdy był przewodnikiem w jednym wybranym miejscu. Wrażenia z wędrówek udało im się utrwalić w formie zdjęć, które można podziwiać na wystawie w bibliotece od 2 września do końca października.

Zapraszamy do biblioteki i do zwiedzania wystawy.
 

Wernisaż Grupy W WOLNEJ CHWILI

 

Moje Maroko - wystawa fotograficzna - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021