carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-11

Moje Maroko - wystawa fotograficzna


Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zaprasza na wystawę fotograficzną „Moje Maroko” autorstwa studentów Uniwersytetu JagiellońskiegoWystawa „Moje Maroko” składa się ze zdjęć wykonanych przez studentów UJ podczas wypraw naukowych do Maroka, w dwóch kolejnych latach 2011 i 2012 roku. Wyprawy odbyły się w ramach projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie CTA- Closer To Asia "Islam od Zachodu do Wschodu”. W czasie wypraw studenci przemierzyli Maroko wzdłuż i wszerz. Na trasie wędrówki były takie miejsca jak Fez, Volubilis, Chefchaouen, Tanger, Ceuta (Hiszpania) Asillah, Rabat, Casablanca, Marakesz, Essaouira.


.......  Studenci spędzili noc na pustyni oraz dzień na górskiej wyprawie. Każdy był przewodnikiem w jednym wybranym miejscu. Wrażenia z wędrówek udało im się utrwalić w formie zdjęć, które można podziwiać na wystawie w bibliotece od 2 września do końca października.

Zapraszamy do biblioteki i do zwiedzania wystawy.
 

Wernisaż Grupy W WOLNEJ CHWILI

 

Moje Maroko - wystawa fotograficzna - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022