carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-05-01

Molik – nowy lokator biblioteki


Miniona środa była w wielickiej bibliotece dniem szczególnym - w dziale dla dzieci pojawił się nowy lokator - duży, puchaty i niezwykle sympatyczny Mol książkowy, który jest maskotką nowej akcji czytelniczej dla dzieci "Przygarnij Molika" oraz Bajecznego Katalogu Dziecięcego. Nowego lokatora biblioteki przywitała zastępca burmistrza Urszula Rusecka wraz z bibliotekarzami i najmłodszymi czytelnikami.

Na „molikową imprezę” przybyli: zastępca burmistrza Urszula Rusecka, dyrektorzy i przedstawiciele przedszkoli z naszej gminy oraz dzieci z przedszkola Dziecięce Fantazje, które zawsze aktywnie uczestniczą w „bibliotecznym życiu” i to one niezwykle ciepło przyjęły nowego mieszkańca biblioteki.

Krótka prezentacja Bajecznego Katalogu Dziecięcego wzbudziła zainteresowanie wśród zgromadzonych, a zwłaszcza dzieci, dla których w tym dniu przygotowaliśmy jeszcze wiele innych atrakcji. Maluchy przygotowywały molikowe opaski, wspólnie wysłuchaliśmy bajki, którą przeczytała dla nas młodzież z wielickiego Gimnazjum, a na zakończenie odbyło się uroczyste mianowanie na molikowego przyjaciela. Zaproszona na spotkanie Urszula Rusecka jako pierwszy honorowy przyjaciel Molika uroczyście wręczyła każdemu dziecku certyfikat, a dyrektor biblioteki Agata Czarnota – Bajorek molikowe przypinki. Najwięcej jednak radości sprawiła dzieciakom zabawa z Olbrzymim Molikiem, który zapewne zostanie gospodarzem Działu Dziecięcego, a ponieważ jest niezwykle sympatyczny to z pewnością zachęci dzieciaki do czytania.
Akcja czytelnicza „Przygarnij Molika” ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta i okolic.
- Chcemy pokazać dzieciakom, w jaki sposób zaprzyjaźnić się z biblioteką i pokochać książki z wykorzystaniem tego, co dzieci lubią najbardziej czyli zabawy i komputera. Dzięki bajkowemu katalogowi dziecięcemu zaistniała możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Zabawa na komputerze w wyszukiwanie książek z czytaniem wybranych przez siebie pozycji to z pewnością połączenie, które spodoba się naszym najmłodszym czytelnikom – tłumaczy Paulina Wandas – kierownik działu dla dzieci.
- Nowa kampania „Przygarnij Molika”, podobnie jak prowadzona przez nas wcześniej akcja „Biblioteka przychodzi do człowieka”, ma na celu zachęcenie do czytania dzieci, ale również dorosłych oraz pokazanie jak wielką rolę w życiu dziecka pełni książka – mówi Agata Czarnota-Bajorek dyrektor biblioteki.

Kampania „Przygarnij Molika” będzie przebiegać wieloetapowo Mol książkowy będzie odwiedzał wielickie przedszkola, a potem naszych małych czytelników zachęcając wszystkich do czytania książek – oczywiście z biblioteki!
W ramach kampanii bibliotekarki przygotowały dla najmłodszych szereg zajęć i molikowych konkursów.
- Do czytelniczej rywalizacji zaprosimy wielickie przedszkola, które ubiegać będą się o tytuł najbardziej rozczytanego przedszkola, a później najmłodszych czytelników naszego działu, którzy będą mogli zabrać Molika do domu, a jak – o tym opowiemy w najbliższym czasie – wyjaśniają.

Jesteś ciekawy jak wygląda Molik, nasz nowy lokator?
Przyjdź do Działu dziecięcego naszej biblioteki!
Molik czeka na Ciebie!

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021