carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-05-11

Molik odwiedza przedszkola!


8 maja rozpoczął się kolejny etap akcji czytelniczej „Przygarnij Molika”, która ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta i okolic.

Dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieliczce odwiedził duży i niezwykle sympatyczny fioletowy pluszak - „Molik”, który od niedawna jest nowym lokatorem Działu Dziecięcego wielickiej biblioteki. Pluszowego gościa niezwykle ciepło przywitało ponad 50 przedszkolaków wraz z opiekunkami. Paulina Wandas – kierownik działu dla dzieci wielickiej biblioteki opowiedziała dzieciom o bibliotece, książkach i sympatycznym gościu „Moliku”. Zaprosiła również wszystkie dzieci do naszej biblioteki i zachęciła do czytania książeczek, których to w wielickiej bibliotece jest całe mnóstwo. Następnie dzieci wzięły udział w konkursie na temat znanych książkowych bohaterów bajek, a potem układały „Molikowe” puzzle. Na koniec każdy uczestnik otrzymał odznakę „Molikowego” przyjaciela.


Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za miłe przyjęcie i pomoc w przeprowadzeniu spotkania.

- Nowa kampania „Przygarnij Molika”, podobnie jak prowadzona przez nas wcześniej akcja „Biblioteka przychodzi do człowieka”, ma na celu zachęcenie do czytania dzieci, ale również dorosłych oraz pokazanie jak wielką rolę w życiu dziecka pełni książka – mówi Agata Czarnota-Bajorek dyrektor biblioteki.
- Chcemy pokazać dzieciakom, w jaki sposób zaprzyjaźnić się z biblioteką i pokochać książki z wykorzystaniem tego, co dzieci lubią najbardziej czyli zabawy i komputera. Dzięki bajkowemu katalogowi dziecięcemu zaistniała możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Zabawa na komputerze w wyszukiwanie książek z czytaniem wybranych przez siebie pozycji to z pewnością połączenie, które spodoba się naszym najmłodszym czytelnikom – tłumaczy Paulina Wandas – kierownik działu dla dzieci.
W ramach kampanii bibliotekarki przygotowały dla najmłodszych jeszcze szereg zajęć i „Molikowych” konkursów. Do czytelniczej rywalizacji wkrótce zaprosimy wielickie przedszkola, które ubiegać będą się o tytuł najbardziej rozczytanego przedszkola, a później najmłodszych czytelników naszego działu, którzy będą mogli zabrać „Molika” do domu.
Jesteś ciekawy jak wygląda Molik, nasz nowy lokator?
Przyjdź do Działu dziecięcego naszej biblioteki!
Molik czeka na Ciebie!

[Biblioteka w Wieliczce - KBM]


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021